Chlosite

 

Paradontoza jest wynikiem oddziaływania bakterii tworzących kamień nazębny i mechanicznego nacisku kamienia nazębnego na kieszeń przyzębną. Dochodzi do pogłębienia kieszeni przyzębnej,a potem do zaniku kości i rozchwiania zębów.
Teraz jest skuteczna i bezbolesna terapia przeciw paradontozie: CHLOSITE
CHLOSITE eliminuje bakterie w kieszonce przyzębnej. Jest plastycznym żelem zawierającym 1,5 % dwuskładnikowej chlorhexydyny. Składniki preparatu są zawieszone w ksantanie-żelu który z wodą tworzy trójwymiarową siateczkę, utrzymującą się i powoli uwalniającą umieszczone w niej związki. Jednorazowa terapia CHLOSITE spłyca kieszenie nawet do 6 mm!.
Preparat CHLOSITE stosuje się jako leczenie wspomagające w przypadkach przewlekłych ciężkich zapaleń przyzębia ,stanów zapalnych wokół implantów,a także do stabilizacji rozchwianych zębów. Występuje on w postaci żelu zapakowanego w strzykawkę z dołączoną tępo zakończoną igłą z otworkiem z boku. Aplikacja jest bezbolesna Przed aplikacją leku należy usunąć kamień nazębny.W przypadku bardzo głębokich kieszonek można powtórzyć aplikację leku po upływie 30 dni od pierwszego zabiegu. Stan rozchwiania zębów ulega znaczącej poprawie.

 

 

 

       Biżuteria nazębna

 

Biżuteria nazębna to w ostatnim czasie bardzo modny sposób na upiększenie uśmiechu. Na zębie umieszczamy specjalny kryształek (kolor wybieramy wspólnie z Pacjentem).Mocowanie kryształu do zęba jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla Pacjenta,nie powoduje uszkodzenia zęba.  Biżuterię mocujemy do zęba z użyciem specjalnego bondu stomatologicznego.Ozdoby mocujemy na stałe,ale w kazdej chwili można je zdjąć w gabinecie bez uszkodzenia zęba.